YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Valisi Tutulmaz’ın 10 Kasım Mesajı Valisi Tutulmaz’ın 10 Kasım Mesajı
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Valisi Tutulmaz’ın 10 Kasım Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve milli mücadelenin önderi, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnetle yad ettiğini belirten Vali tutulmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Atatürk, ülkemizin içinde bulunduğu zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen aziz milletimizden aldığı güç ve destekle bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına önderlik etmiştir. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağına damgasını vurup Türk ve Dünya tarihinde derin izler bırakmıştır.
En büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti, bugün çağdaş dünyanın güçlü bir devleti olarak O’nun işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın azim ve kararlılığıyla çalışmaya devam etmektedir. İnanıyorum ki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere mirası olan Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet onun gösterdiği yolda ilerleyecek ve çağdaş dünyada hak ettiği yere ulaşacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.”

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir