YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Yeni Kaplıca yolu hizmete açıldı Yeni Kaplıca yolu hizmete açıldı
Sandıklı Hüdai Kaplıcalarını Antalya-Afyonkarahisar yoluna bağlayan ve yıllardır bitmeyen yol sonunda hizmete açıldı. Yeni Kaplıca yolu hizmete açıldı

AFYONKARAHİSAR’ın Sandıklı ilçesi Hüdai Kaplıcaları yolu yenileme çalışmaları yapılarak trafiğe açıldı.

Hüdai Kaplıcalarına daha fazla vatandaşın ulaşabilmesi ve karayoluyla direkt bağlantılı olabilmesi için 2015 yılında yolda yenileme çalışması başlatıldı. Yol yapım çalışmaları başladıktan sonra kamulaştırma çalışmalarına itiraz eden bazı vatandaşların mahkemeye başvurması sonucu yol çalışmaları bir müddet durduruldu. Mahkeme sonuçlandıktan sonra tekrar yapımına başlanan yol tamamlanarak trafiğe açıldı. Afyonkarahisar- Antalya karayolu yol ayrımından kaplıcaya dönülen kısımda köprülü kavşak yapılan yolda trafik çift şerit olarak sağlanıyor. Yine yol üzerinde bisiklet ve yürüyüş yolu bulunuyor.

Konuyla ilgili konuşan Sandıklı Belediye Başkanı  Mustafa Çöl; “Şükürler olsun Hüdai Kaplıcalarımıza ulaşımı sağlayan ve yıllardır bitmeyen yolumuz sonunda açıldı. Yapılmasında emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Termal ve Çamur Banyolarının başkentine ulaşım artık daha konforlu” diye konuştu.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir