YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Yerli otomobili Afyonkarahisar’da üretmek istiyoruz Yerli otomobili Afyonkarahisar’da üretmek istiyoruz
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, "İnşallah yerli otomobilimizi Afyonkarahisar'da yapacağız' dedi. Yerli otomobili Afyonkarahisar’da üretmek istiyoruz

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yerli otomobil konusundaki girişimlerinin olduğunu belirterek, “İnşallah yerli otomobilimizi Afyonkarahisar’da yapacağız’ dedi.

Yurdunuseven partisinin il binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında Ankara’da temasları hakkında bilgi verdi.
Yurdunuseven yerli otomobilin Afyonkarahisar’da yapılması için yaptıkları girişler ile ilgili şunları söyledi:
“Bu konuda il başkanlığı olarak bir çalışma yaptık. Bir harita üzerinde bir yer tespitiyle beraber bu noktada il başkanları toplantısında sayın Genel Başkan Yardımcımız Hayati Yazıcı beye ve onun vasıtasıyla ilgili Bakan Yardımcımız Hasan Özçelik beye bizim çalışmamız iletildi. Burada Afyonkarahisar’ın da bu konuda talip olduğunu hem karayolları hem demiryolları açısından bir dört yol üzerinde olduğunu belirttik. İşte devlet demiryollarımız il merkezine 2,5 kilometre, en yakın çevre yolu 500 metre civarındaki bir yer tespitiyle en azından yerli otomobilin burada yapılması talebini ilettik. İnşallah bu konuda ileri ki aşamalarda çalışmalarımız devam edecek. Afyonkarahisar da inşallah yerli otomobilde üretim yapmak istiyoruz.”

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir