YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

ZEKA Manisa’da toplandı ZEKA Manisa’da toplandı
Zafer Kalkınma Ajansı 2017 yılı 10. Dönem Yönetim Kurulu Toplantısı Manisa’da yapıldı. ZEKA Manisa’da toplandı

Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı  Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Başkanlığında Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla Manisa’da yapıldı. Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Uşak Valisi Salim Demir, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Zafer Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Dönem Başkanı Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir toplantı yaptığı konuşmada; “Bugünkü toplantımızda görüşeceğimiz gündem maddeleri, Mali Destek Programlan Etki Analizi Raporunun görüşülmesi, Program İlerleme Raporlarının görüşülmesi, 2018 Yılı Hizmet Alımlarının görüşülmesi, İki Toplantı Arası Ajans Faaliyetlerinin görüşülmesi, 2017 Yılı Eylül Ayı Gelir-Gider Cetvelinin görüşülmesi ve dilek ve temennilere yer verilmesidir. İlk gündem maddemizde mali destek programları etki analizi raporunu değerlendireceğiz. Ajans mevzuatı gereği uygulanan her programdan birkaç sene sonra programın yarattığı etkileri ölçmek için etki analizi çalışmaları yapılmaktadır. Etki analizi sonuçları, bizlere uyguladığımız programlardaki güçlü ve zayıf yönlerimiz hakkında bilgi vermekte, bu bilgiler daha sonra çıkılacak olan programların etkilerini arttırmak için kullanılmaktadır. 2013 yılında uygulaması başlayan ve 2014/2015 yıllarında sona eren Sosyal Altyapı Mali Destek Programı (SAMDP) ve Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı (SKMDP) adlı iki programımızın etki analizi tamamlanmış olup bu analizlerin sonuçları şeffaflık ilkesi gereği Ajans internet sitesinde de paylaşılmıştır. Biz de bu raporu ve sonuçlarını değerlendirip yeni programlarda neleri daha iyi yapabiliriz konusunu istişare edeceğiz. Bir diğer gündem maddemizde mevcut durumda devam eden 3 adet mali destek programının dönemsel raporlarını değerlendireceğiz. Bu kapsamda, programlara ilişkin varsa sorunları değerlendirip çözüme kavuşturmaya çalışacağız. Üçüncü gündem maddemizde 2018 yılı hizmet alımlarını görüşeceğiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ajansın hizmetli personel ve özel güvenlik görevlisi ihtiyacını karşılamak üzere 12 personel istihdamı için ihale sürecini başlatacağız. Sonraki gündem maddemizde iki yönetim kurulu toplantısı arasında Ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetleri değerlendireceğiz. Toplantımızın Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olması temennilerimle sözlerime son veriyor; katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf Balcı, yönetim kurulu üyelerine Zafer Kalkınma Ajansı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir